Taro Vecāko Arkānu nozīmes


Šeit sniegtas manis apkopotās katrai kārtij tipiskās nozīmes. Pievienoti ilustratīvi kāršu attēli, kas ļoti tuvi klasiskajai Raidera-Veita kavai. Informācija par katru kārti šajā sadaļā ir sakārtota šādā nozīmju secībā:


Vienā vārdā - manis piešķirts atslēgas vārds, kurš, manuprāt, vistuvāk izsaka šīs kārts būtību; uzreiz brīdinu, ka citiem autoriem šis viens atslēgas vārds var atšķirties;

Vairāk atslēgas vārdu - biežāk sastopamo nozīmju apkopojums;

Situācijas - papildu informācija par to, ko konkrētā kārts var nozīmēt jūsu situācijā;

Apgriezti - kāršu nozīmes apgrieztā pozīcijā (ja tulkotājs to izmanto);

Ēna - slēptais aspekts, kas var palīdzēt skaidrot, piemēram, psiholoģiska rakstura situācijas vai, ja tulkotājs neizmanto apgrieztās kārtis, tad šī varētu būt kārts negatīvā nozīme;

Pastiprina viens otru - šīm kārtīm ir līdzīgas nozīmes, tādēļ, ja vairākas no tām parādās izlikumā vienlaikus, šis aspekts būs īpaši uzsvērts;

Astroloģiskā atbilstība - katrai no 22 Vecāko Arkānu kārtīm ir atbilstoša nozīme (12 zodiaka zīmes un 10 debesu spīdekļi (8 planētas, Saule un Mēness);

Stihija - izriet no astroloģiskās atbilstības;

Kad un kādā veidā - ja tāds ir bijis jautājums.

Kā rīkoties konkrētā situācijā - Vecāko Arkānu īsās atbildes uz vienkāršiem jautājumiem.


0 ĀKSTS

Vienā vārdā: Atvērtība

Vairāk atslēgas vārdu: Lēciens nezināmajā. Brīvība. Piedzīvojums. Ceļojums, ceļotājs. Bezrūpība, brīvs gars, optimisms, spontanitāte, vieglprātība. Jauni sākumi, potenciāls, iespējas. Vienkāršs, ar vieglu attieksmi. Piedodošs.

Situācijas: Laiks uzsākt kaut ko jaunu. Sekot intuīcijai. Uzņemties risku. Gaidāms ielūgums, piedāvājums, jauna iespēja. Jaunas attiecības, kas sākas pēkšņi un negaidot. Brīvas un laimīgas attiecības. No otras puses - negaidīta attiecību pārtraukšana, kad tās kļūst nopietnas.

Apgriezti: Viegli ietekmējams, impulsīvs, nemierīgs, neapdomīgs. Var norādīt uz neprātu. Samierinās pretēji tam, kas nāk par labu pašam. Kaut kas no pagātnes attur virzīties uz priekšu. Nespēja atbrīvoties no "bagāžas". Bailes atlaist veco un sākt ko jaunu. Nopietnība. Justies nomāktam, ierobežotam, apspiestam.

Ēna: Noliegt pieaugšanu. Bezatbildība. Neiedziļināšanās.

Pastiprina viens otru: ar Zvaigzni

Astroloģiskā atbilstība: Urāns

Stihija: Gaiss

Kad un kādā veidā: Spontāni, nav paredzams.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē, ej savu ceļu!


I Mags

Vienā vārdā: Griba

Vairāk atslēgas vārdu: Enerģija, potenciāls, vienotība, gars. Prasmes, spēja adaptēties. Labs meistars. Veiklība. Vīrietis, mīļākais.  Iedvesma, mērķis, panākumi.

Situācijas: Laiks fokusēt enerģiju un parādīt sevi. Lietas īstenojas. Tev ir viss nepieciešamais, lai gūtu panākumus. Sajūta, ka dzīvē viss ir kārtībā, tu pārvaldi savu dzīvi. Pēkšņas skaidrības mirklis, augstākas zināšanas ("iekšējas" zināšanas) uzplaiksnījums. Attiecībās - tiec iekarots. Attiecības, kurās ir daudz kopīgu interešu, jautrības un smieklu. Partneris ir spēcīga personība, kura uzmanību var noturēt tikai, kamēr otrs ir tam interesants.

Apgriezti: Neveiksme. Nespēja pārvarēt Ego. Radošie bloki. Virziena izjūtas trūkums. Neprasme izmantot kādu noteiktu (par ko ir runa šajā situācijā) savas būtības aspektu. Svarīgi reāli novērtēt situāciju, stāties pretī problēmām.

Ēna: Manipulācija, krāpšana, sevis pārvērtēšana.

Pastiprina viens otru: ar Mīlētājiem, Vientuļnieku; Zobenu, Zižļu, Pentaklu Dūžiem

Astroloģiskā atbilstība: Merkurs

Stihija: Gaiss

Kad un kādā veidā: Ātri

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, laiks rīkoties!


II priesteriene

Vienā vārdā: Zināšanas 

Vairāk atslēgas vārdu: Intuīcija. Sieviete, sievišķais, viedums. Pasivitāte. Nezināmais, noslēpumi, mistiskais, atklāsme. Vientulība, nošķirtība. Domāšana, izpratne, uztveres spēja, jūtīgums.

Situācijas: Šis nav laiks aktīvai darbībai. Pastāv noslēpumi. Jāgaida, kamēr atklāsies kāda slēpta informācija. Iekšējo vajadzību apzināšanās. Mācīšanās no grāmatām. Attiecības - intelektuāli stimulējošas. Sieviete kā geiša, kalpo kaut kam vai kādai idejai, nebūs mājsaimnieces tips. Vienmēr saglabājas noslēpumi, partneris kā mistērija. Slepena dzīve, slepens partneris. 

Apgriezti: Nevēlēšanās atzīt to, ko priekšā saka intuīcija. Noslēpuma atklāšanās.

Ēna: Hroniska pasivitāte un bezdarbība, kad iesaistīšanās ir nepieciešama.

Pastiprina viens otru: ar Triumfa ratiem; Zobenu Karalieni, 2 Kausiem, 2 Zižļiem

Astroloģiskā atbilstība: Mēness

Stihija: Ūdens

Kad un kādā veidā: Naktī; jaunā mēnesī; netiks atklāts.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē, tas ir noslēpums.


III imperatore

Vienā vārdā: Sievišķais

Vairāk atslēgas vārdu: Sieviete. Mātišķums. Radīšana un rūpes. Auglība un dzimšana. Attīstība, izaugsme. Skaistums, daba, harmonija.

Situācijas: Patiesās būtības, talantu izpaušanās. Garīga un materiāla pārpilnība paša pūliņu rezultātā. Finansiāls uzplaukums. Svarīga mājas dzīve. Sievietei iespējama grūtniecība. Izmantot sievišķīgos ieročus. Attiecību jautājumā ļoti laba zīme. Attiecībām ir labs potenciāls, labas iespējas rasties jaunām attiecībām. Siltas, ģimeniskas attiecības. Sievietei būtiski, lai attiecībās ir bērni. Vīrietis kalpos sievietei. 

Apgriezti: Apspiests talants, patiesā būtība ir nomākta. Finansiālas nestabilitātes periods. Darbs nav radošs, nesniedz prieku. Izaugsme nenotiek. Cilvēks ir skops emocijās, pārāk liels uzsvars uz materiālo.

Ēna: Pārmērīgas rūpes par citiem, aizmirstot sevi. Pārmērības materiālā un sensuālā jomā.

Pastiprina viens otru: ar Priesteri un Taisnīgumu; ar Kausu un Pentaklu Karalieni, 3 Pentakliem

Astroloģiskā atbilstība: Venēra

Stihija: Zeme

Kad un kādā veidā: Kad izveidosies atbilstoša situācija.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, būs labi rezultāti.


IV imperators

Vienā vārdā: Autoritāte

Vairāk atslēgas vārdu: Vīrietis, stingrs tēvs. Biznesa cilvēks. Administrators, labs organizators, vadītājs. Likumi, loģika, struktūra. Vara. Ambīcijas. Stabilitāte. Izturība. Aizsardzība, atbalsts. "Es esmu" apziņa. Pozitīva pašapziņa. 

Situācijas: Uzņemties kontroli pār situāciju. Prāts palīdz pārvarēt problēmas. Projektiem stabils pamats, tie būs veiksmīgi. Var tikt pamanīts līdera spēju dēļ. Attiecības ir stabilas. Justies droši attiecībās. Attiecības ar kādu, kurš ir stiprāks, labāk tiek galā ar dzīves praktisko pusi, ar augstāku sociālo stāvokli. Vīrietim sieviete kā trofeja, atribūts, statusa pierādījums. Laulības aiz aprēķina.

Apgriezti: Nestabilitāte. Negatīvs paštēls. Enerģija tiek tērēta, bet plāni nepiepildās. Novēršanās no lielākiem mērķiem. Projekti var neizdoties, lēns un grūts progress. Stīvums, turēšanās pie vecām idejām. Vēlme aizbēgt no problēmām.

Ēna: Pārmērīga kontrole, emocionāls vēsums. Apsēsts ar drošību. Var būt tirāns.

Pastiprina viens otru: ar Torni; ar 4 Kausiem, 4 Pentakliem, Pentaklu Karali

Astroloģiskā atbilstība: Auns

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Strauji, pēkšņi, izlēmīgi.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, tu kontrolē situāciju.


v priesteris

Vienā vārdā: Skolotājs

Vairāk atslēgas vārdu: Struktūras, hierarhiskas organizācijas. Tradīcijas, dogmas, autoritāte. Mācību iestādes, baznīca, laulības.  Ētika, morāle, vērtības, viedums, augstākā gudrība. Iedvesma. Labs konsultants, labs padoms.

Situācijas: Var nākties saskarties ar būtiskiem jautājumiem, pārvērtēt savus uzskatus un vērtības. Ticības jautājumi. Mācīt. Vairot zināšanas. Vērsties pie padomdevēja. Tradicionālas attiecības, kāzas, ielūgums uz tām. Reliģiska ceremonija. Stabilas un ilgtspējīgas attiecības, tradicionāla laulība. Kopējas vērtības. 

Apgriezti: Slikts padomdevējs vai padoms. Cilvēks nedzīvo saskaņā ar savu augstāko Es. Mācīties. Spītība un ietiepība domāšanā kavē personisko izaugsmi. Trūkst oriģinalitātes un radošuma.

Ēna: Tradicionāla un iesīkstējusi domāšana.

Pastiprina viens otru: ar Imperatori; ar Zobenu Bruņinieku, Kausu Karali, Zižļu Pāžu

Astroloģiskā atbilstība: Vērsis

Stihija: Zeme

Kad un kādā veidā: Kad būs īstais brīdis, viss notiks.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, tas tev nāks par labu.


vi mīlētāji

Vienā vārdā: Izvēle

Vairāk atslēgas vārdu: Attiecības, mīlestība. Lēmums. Atbildība. Spēja atšķirt (spriestspēja). Krustceles.

Situācijas: Dvēseliska saskaņa. Iespējamas jaunas attiecības. Svarīgs lēmums, nepieciešamība izvēlēties, tajā skaitā, starp vairākiem iespējamiem partneriem. Vajadzība pārvērtēt līdzšinējo. Iespēja izmainīt karmu. Uzvedības modeļi, kas ieaudzināti bērnībā. Mīlestībā - brīnišķīga zīme. Cilvēki, kam lemts būt kopā. Dvēseļu tuvība.

Apgriezti: Nespēja izlemt, nespēja spriest. Nav skaidrs, ko darīt ar savu dzīvi. Nevēlēšanās pieņemt lēmumu, nevēlēšanās uzņemties atbildību. Šķiršanās. Nesaprašanās. Neveselīgas attiecības. Bailes no saistībām.

Ēna: Īpašnieciskums attiecībās. Attiecību idealizēšana. Līdzatkarība.

Pastiprina viens otru: ar Magu; ar 2 Kausiem, 2 Zižļiem

Astroloģiskā atbilstība: Dvīņi

Stihija: Gaiss

Kad un kādā veidā: Ātri

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē. Tev vēl jāpadomā.


vii triumfa rati

Vienā vārdā: Uzvara 

Vairāk atslēgas vārdu: Paškontrole, gribasspēks, virzība, kustība, enerģija. Ceļojumi, pārmaiņas, panākumi. Individualitāte. Progress.

Situācijas: Iedzimtās spējas tiek pareizi izmantotas. Darbības, pārmaiņu un jaunas pieredzes periods. Veiksies. Nokļūs tur, kur vēlas. Nepieciešama pašdisciplīna. Attiecībām ir potenciāls, ja tās tiek pareizi virzītas. Attiecībās svarīgi nepazaudēt sevi. Partneri kā pretstati, kontrasti. Var nozīmēt, ka cilvēkam ir vairāk kā viens partneris.

Apgriezti: Apstāšanās. Dzīve ir "iebraukusi grāvī". Nepareizais ceļš, trūkst mērķa. Dzīvei trūkst krāsu. Letarģija.

Ēna: Panākumi var nebūt pastāvīgi.

Pastiprina viens otru: ar Priesterieni; ar 3 Zižļiem, Zižļu Bruņinieku

Astroloģiskā atbilstība: Vēzis

Stihija: Ūdens

Kad un kādā veidā: Ātri

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā! Droši un pārliecinoši turpināt!


viii spēks

Vienā vārdā: Spēks

Vairāk atslēgas vārdu: Drosme, pašdisciplīna, paškontrole. Daba, fiziskais aspekts. Spēja izturēt. Enerģija, panākumi. Maģisks spēks, Kaislība.

Situācijas: Situācija, kurā nepieciešama drosme un bezbailība. Darīt, rīkoties. Jaunajā pasākumā būs jāuzņemas risks. Palīdzēs spēja kontrolēt sevi. Kontrolēt dziņas un impulsus. Konfliktu risināt diplomātiski. Saglabāt neitralitāti. Attiecībās nepieciešams vairāk maiguma. Kārdināšana un uzsvērta seksualitāte. Viens partneris parasti ir emocionāli stiprāks par otru. Justies aizsargātam, pieņemtam kāds esi.

Apgriezti: Bezspēcība. Pārliecības trūkums. Nedarīt. Pakļaušanās dziņām, "iekšējam zvēram". Aizkaitināmība, strīdīgums. Iespējama vardarbība.

Ēna: Pārāk liels uzsvars uz drošību. Vēlme palikt komforta zonā.

Pastiprina viens otru: ar Sauli; ar Kausu Pāžu, 9 Zižļiem, 10 Pentakliem

Astroloģiskā atbilstība: Lauva

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Vasarā, labā laikā.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Mjā… Tomēr tas nebūs vienkārši.


ix vientuļnieks

Vienā vārdā: Iedziļināšanās

Vairāk atslēgas vārdu: Vientulība, nošķirtība, sevis meklējumi, meditācija, miers, viedums, zināšanas, gudrība. Skolotājs. Vērsts uz iekšu. Vienkāršība, askētisms.

Situācijas: Atbildes tiks rastas cilvēkā pašā. Vajadzīgs laiks pārdomām. Vieds skolotājs, padomdevējs vai kaut kas, caur ko tiks gūts nozīmīgs padoms. Partneriem nepieciešams laiks katram pašam priekš sevis. Nepazaudēt attiecībās sevi.  Pašpietiekamība, seksā nav ieinteresēts. Slepenas attiecības vai noliedz attiecību esamību.

Apgriezti: Justies izolētam un vientuļam. Paša bailes kavē attīstību. Nepieņemt labu padomu. Nošķirtība beidzas, izvairīties no tās. Meklēt kompāniju.

Ēna: Pašizolācija.

Pastiprina viens otru: ar Magu; ar 4 Zobeniem, 8 Kausiem, 7 Zižļiem, 8 Pentakliem

Astroloģiskā atbilstība: Jaunava

Stihija: Zeme

Kad un kādā veidā: Tiks pieņemts ātrs, bet apdomāts lēmums.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē, jānogaida.


x fortūnas rats

Vienā vārdā: Liktenis

Vairāk atslēgas vārdu: Visu lietu cikliskums. Pagrieziena punkts. Karma, veiksme. Noslēgums un sākums. Augšā-lejā. Laiks. Jaunas iespējas. Viss mainās.

Situācijas: Prast izvēlēties īsto brīdi. Kontrolēt situāciju. Pašreizējie notikumi ir pagātnes darbību sekas. Jautājumā par procesu- jā, tas turpināsies. Jāpaiet noteiktam laikam. Var būt jāgaida. Labvēlīgi apstākļi. Negaidīta, liktenīga tikšanās. Pāris, kur cilvēki ir lemti viens otram. Negatīvi - poligāmija, neuzticība. 

Apgriezti: Nav kontroles pār situāciju. Nav veiksmes. Viss notiek pārāk strauji, nav iespējas notikumus ietekmēt. Apātija. Pauze.

Ēna: Savas darbības vai bezdarbību attaisnot ar likteni.

Pastiprina viens otru: ar Mērenību; ar 6 Zobeniem

Astroloģiskā atbilstība: Jupiters

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Jebkurā brīdī un bez brīdinājuma.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē, situācija ir sarežģīta un neprognozējama.


xi taisnīgums

Vienā vārdā: Taisnīgums

Vairāk atslēgas vārdu: Loģiskais, racionālais, vairāk intelekta-mazāk emociju. Taisnīgs, saprātīgs lēmums. Tiesa. Likumi. Simbolizē dievišķo kārtību, visu lietu līdzsvaru. Karma. Pragmatisks aprēķins. Precizitāte, noteiktība.

Situācijas: Ko sēsi, to pļausi. Nepieciešamība pēc līdzsvara un godīguma. Izvērtēt līdzšinējās darbības. Uzņemties atbildību par savu dzīvi. Situācija atrisinās par labu jautātājam. Rīkoties saskaņā ar to, kas ir labi priekš paša. Turēt solījumu. Lēmumu pieņemt racionāli, bez emocijām. Attiecībās pārdomāti lēmumi, dažreiz vilcināšanās, ilga saderināšanās. Izvēlēties labāko sev. Laulībā aktuāls pienākumu un tiesību jautājums, kā arī partneru līdzvērtības tēma.

Apgriezti: Krāpšana, negodīgums. Kļūda ir izdarīta. Nevēlēšanās pieņemt lēmumu. Nav bijusi godīga attieksme vai izturēšanās. Panākumi kavēsies. Lietas (jebkas) nav līdzsvarā. Viens partneris dominē, otrs pakļaujas. Netiesāt!

Ēna: Nosodīt, tiesāt pārāk skarbi. Teikt patiesību ar mērķi sāpināt.

Pastiprina viens otru: ar Imperatori; ar  6 Pentakliem

Astroloģiskā atbilstība: Svari

Stihija: Gaiss

Kad un kādā veidā: Kad apstākļi sakritīs un būs pareizais brīdis.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, tas ir pārdomāts lēmums.


xii pakārtais

Vienā vārdā: Pasivitāte

Vairāk atslēgas vārdu:  Nav virzības. Piespiedu stāvoklis, atteikšanās, upurēšanās, sastingums. Ziedošanās. Pakļaušanās. Apjukums, bezdarbība. Meditācija. Garīgs cilvēks, viedais, gaišreģis. Nemateriālais. Upuris, bezspēcība, depresija.

Situācijas: Paskatīties citādi uz situāciju. Mainīt virzienu. Prioritāšu maiņa. Ieņemt pasīvu nostāju. "Nerīkošanās ir rīcība". Nepieciešama pacietība. Situācija ir iestrēgusi. Nav īstais brīdis.  Svarīga dzīves mācība, ko nepieciešams saprast un pieņemt. Atteikties no kontroles. Attiecības nav stabilas, konflikts. Ieņemt upura pozīciju.

Apgriezti: Atkārtojošas situācijas, kas neļauj virzīties uz priekšu. Dzīvošana fantāzijās. Pārāk liela sevis noliegšana, atteikšanās citu labā. Atteikšanās mainīt skata punktu. Nepacietība. Ir īstais brīdis sākt rīkoties. Gaidīšana ir beigusies.

Ēna: Vajāšanas, upura sindroms.

Pastiprina viens otru: ar Mēnesi; ar Zobenu Pāžu

Astroloģiskā atbilstība: Neptūns

Stihija: Ūdens

Kad un kādā veidā: Pašreiz nav nosakāms.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē, pagaidām lai viss paliek kā bijis.


xiii nāve

Vienā vārdā: Pārmaiņas

Vairāk atslēgas vārdu: Transformācija. Beigas. Ļaut iet. Zaudējums, slēgšana. Attīrīšanās. Šķiršanās. Punkts, no kura nav atgriešanās. Parādu atdošana. Dabiskas pārmaiņas (menopauze, pubertāte u.c.)

Situācijas: Viens cikls dzīvē noslēdzas un sākas cits. Būtiskas pārmaiņas. Pieredze, kas noved pie transformācijas. Attiecībās pārmaiņu periods, ierastais vairs nedarbojas. Šī ir iespēja būtiskai izaugsmei. Iespēja atbrīvoties. Atlaist to, kas ir beidzies. Pāriešana no viena dzīves posma uz citu (sākas pieaugušā dzīve utml). Tiem, kas meklē attiecības - pagātnes partnera vai situācijas atgriešanās, vai vienatnes posms beidzas. Attiecībās gaidāmas nozīmīgas pārmaiņas.

Apgriezti: Nevēlēšanās mainīties, stagnācija, pretošanās, bailes no pārmaiņām. Piespiedu pārmaiņas. Sāpīgas, sarežģītas pārmaiņas. Pieķeršanās pagātnei neļauj skatīties uz priekšu. Pretestība vai nespēja partnerim ļaut iet.

Ēna: Nepieķeršanās kā aizsargmehānisms bailēs no zaudējuma. Attiecības (projektus) pārtrauc, jo baidās.

Pastiprina viens otru: ar Torni; ar 10 Zobeniem, 5 Kausiem, 5 Pentakliem, 5 Zižļiem

Astroloģiskā atbilstība: Skorpions

Stihija: Ūdens

Kad un kādā veidā: Neizbēgamas pārmaiņas notiks pēdējā brīdī.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē, tam nav nekādas nākotnes.


xiv mērenība

Vienā vārdā: Mērenība

Vairāk atslēgas vārdu: Mēra sajūta, līdzsvars. Savienošana. Harmonija. Pacietība, tolerance, pielāgošanās, kompromiss. Atturīgs cilvēks, nesatricināmība.

Situācijas: Labi tikt galā ar ikdienu, sabalansēt visas lietas. Mērenība un taupība dzīvesveidā. Panākumi un augšupeja pēc neveiksmju perioda. Laba veselība. Situācijā nepieciešams kompromiss. Savienot pretējo, pretrunīgo. Saglabāt mieru. Attiecības ir dziedējošas, cilvēki viens otru papildina. Mazāk kaislības, vairāk garīgums. 

Apgriezti: Kaut kā pārāk daudz vai trūkst (ekscesi). Izšķērdība. Ekstrēma uzvedība. Atteikšanās vienoties. Disharmonija. Nespēja tēlot, ka viss ir kārtībā.

Ēna: Bailes no konflikta. Neiecietība pret atšķirīgo - ekstrēmo.

Pastiprina viens otru: ar Fortūnas ratu; ar 3 Kausiem, 4 Zižļiem, 7 Pentakliem, Pentaklu Bruņinieku

Astroloģiskā atbilstība: Strēlnieks

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Jebkurā brīdī bez paša ziņas; kam jānotiek - notiks.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē. Nesteidzies, nogaidi.


xv velns

Vienā vārdā: Atkarība

Vairāk atslēgas vārdu: Materiālisms. Kārdinājums. Pārmērības, ekstrēmais. Visu formu atkarības. Ieradumi. Kaislības. Maģija. Tumšais. Ēna (psiholoģiskā izpratnē). Alkatība. Slikti padomi. Vainas sajūta. Piespiedu rīcība. Izmantošana.

Situācijas: Paši esam izvēlējušies to, no kā esam atkarīgi. Nonākt tajās pašās situācijās atkārtoti. Gribu nevis vajag. Jāpārvar kārdinājumi. Nepieciešama disciplīna. Neveselīgas attiecības. Līdzatkarība. Kaut kas tiek slēpts. Brīdinājums, ka tas pēc kā cilvēks tiecas, var pašam kaitēt. Attiecības ir intensīvas un kaislīgas. Destruktīvā puse - atkarība no attiecībām, varas izmantošana, pakļaušana, šantāža utml.

Apgriezti: Atbrīvošanās ir iespējama. Pārvarēt tumšos impulsus. Atbrīvoties no atkarībām, vainas sajūtas, novecojušām idejām un uzskatiem. Atbrīvoties no citu cilvēku varas. Nejust vainu, sirdsapziņas trūkums kā negatīvā nozīme.  Dažreiz nozīmē vēl dziļāku atkarību.

Ēna: Velns (XV) pats ir Ēna, šīs kārts būtība.

Pastiprina viens otru: ar Pasauli; ar 5 Zobeniem, 8 Zobeniem

Astroloģiskā atbilstība: Mežāzis

Stihija: Zeme

Kad un kādā veidā: Lēni

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, bet esi uzmanīgs.


xvi tornis

Vienā vārdā: Sabrukums

Vairāk atslēgas vārdu: Pēkšņi notikumi, negaidītas pārmaiņas. Šoks. Satricinājums. Kritiens. Notikumi bez iepriekšēja brīdinājuma. Atbrīvošanās. Nervu sabrukums. Emociju izvirdums.

Situācijas: Plāni sabrūk. Piedzīvot ievainojumu, nodevību. Uzskatu maiņa. Sabrūk ilūzijas, Ego trieciens. Ambīcijām nav bijis pamata. Pašvērtības, pašapziņas zaudēšana. Zaudēt drošu pozīciju. Pēkšņi saprast, ka līdzšinējā dzīve ir "bijusi būvēta uz nepareiziem pamatiem". Pēkšņa atklāsme, apgaismība. Attiecību pēkšņa pārtraukšana vai citas ļoti krasas pārmaiņas. Attiecībām nav bijis labs pamats. Ilgtermiņā pārmaiņas var izrādīties pozitīvas, sniegt cilvēkam izaugsmes iespēju. 

Apgriezti: Neļauties sabrukumam, neizrādīt. Turēties pie veciem pāridarījumiem. Apspiest jūtas. Nerisināt eksplozīvu situāciju. Noliegt acīmredzamās beigas. Centieni saglabāt fasādi.

Ēna: Postoša uzvedība, citu cilvēku sapņu sagraušana

Pastiprina viens otru: ar Imperatoru, Nāvi; ar 7 Zobeniem, 5 Zižļiem, 10 Zižļiem

Astroloģiskā atbilstība: Marss

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Pēkšņi un graujoši.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē! Plāni izjuks!


xvii zvaigzne

Vienā vārdā: Cerība

Vairāk atslēgas vārdu: Pozitīva zīme. Dziedināšana, atdzimšana, optimisms. Skaidrība, atklāsme. Laba ziņa, palīdzība. Atjaunojoša enerģija.

Situācijas: Veiksme un labvēlīgs liktenis. Enerģijas pieplūdums. Mākslinieciska iedvesma. Apzināties iekšēju stāvokli, kad ir iespējams visu sākt no jauna. Labs brīdis astrologa konsultācijai. Izsapņotas attiecības, satiktais atbilst sapņu tēlam. Kopēji sapņi un vēlmes var būt stipru attiecību pamats. Partnera idealizēšana, platoniskas attiecības. Dažreiz - negaidīti attiecību pavērsieni.

Apgriezti: Bezcerība. Sajūta, ka nav izejas, nav iespēju. Tumsa. Jāuzticas instinktiem, jo lietas nav skaidras. Nelolot neiespējamas cerības. Atlikti sapņi. Trūkst enerģijas, trūkst iedvesmas, radošie bloki. Taupīt enerģiju.

Ēna: Tukšas cerības bez darbības. Idealizēšana.

Pastiprina viens otru: ar Ākstu; ar Kausu Dūzi, 10 Kausiem, Zižļu Karali

Astroloģiskā atbilstība: Ūdensvīrs

Stihija: Gaiss

Kad un kādā veidā: Spontāni un brīvi.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, tu ej pa pareizo ceļu.


XVIii mēness

Vienā vārdā: Ilūzija

Vairāk atslēgas vārdu: Neapzinātais, iedomātais. Zemapziņa. Psiholoģiskas problēmas. Pagātne. Emocijas. Sievišķais. Sapņi, vīzijas. Šaubas, apjukums. Mainīgums (pretēji XIX- stabilitāte). Okultie spēki.

Situācijas: Justies emociju pārņemtam. Viss šķiet neskaidrs. Ne viss ir tā, kā šķiet. Emocionāli neveselīga situācija. Bailes no nezināmā. Nepārliecinātība, nedrošība. Nerīkoties, nogaidīt, kamēr apstākļi atklājas. Justies vientuļam, depresīvam. Garastāvokļa maiņas. Pozitīvi- radošais, mākslinieciskais moments, empātijas spēja, spēcīga intuīcija, tai uzticēties. Attiecībās var būt problēmas, slēpti konflikti. Akla mīlestība. Vīrietim - zemapziņā bailes no sievietēm. Attiecības, kurās viens vai abi partneri dziedē salauztas sirdis. 

Apgriezti: Nespēja kaut ko mainīt baiļu dēļ. Cilvēks samierinās ar emocionāli neveselīgu situāciju, jo tā ir pazīstama. Krāpšana. Ilūzijas neļauj saskatīt patiesību. Parādās skaidrība un jaunas perspektīvas.

Ēna: Dzīvot fantāzijās. Emocionāla nestabilitāte, psihiskas novirzes.

Pastiprina viens otru: ar Pakārto; ar 9 Zobeniem, 7 Kausiem

Astroloģiskā atbilstība: Zivis

Stihija: Ūdens

Kad un kādā veidā: Šobrīd nav skaidrs.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Nē! Tu šobrīd neredzi lietas slēpto pusi.


xix saule

Vienā vārdā: Panākumi

Vairāk atslēgas vārdu: Laime, prieks, skaidrība, apmierinājums, sasniegumi, pārticība, optimisms. Pašapziņa, griba. Harmonija. Laba veselība. Entuziasms. (Viena no pozitīvākajām kārtīm).

Situācijas: Situācija ir skaidra šajā jautājumā, nekas nav slēpts. Radošums un personiska izaugsme. Pasākumi un projekti realizēsies. Stabilitāte un uzplaukums iesāktajā. Gaidāmas labas ziņas, piemēram, bērna dzimšana, finanšu pieplūdums, laulības (atkarībā no jautājuma). Attiecībās abpusēja interese, piepildījums, prieks un laime. Pārpilnība un drošība. Ja jautājums par grūtniecību, tad atbilde ir pozitīva. Iemīlēties pirmo reizi. Iemīlēšanās no pirmā skata. Vēlme demonstrēt attiecības.

Apgriezti: Trūkst emocionālās enerģijas. Nespēja just prieku pilnā mērā. Nedaudz aptumšota laime. Nelieli ierobežojumi. Panākumi būs, bet var būt kavēšanās, ne viss var piepildīties kā iecerēts. Dažreiz - nereālas gaidas un pārāk augstas cerības. Attiecībās justies nemīlētam un nenovērtētam.

Ēna: Dzīvot fantāzijās. Uzspēlēta jautrība, problēmu noliegšana. Pašcentrēta uzvedība.

Pastiprina viens otru: ar Spēku; ar Zižļu Karalieni

Astroloģiskā atbilstība: Saule

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Vasarā; labā laikā.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, tas ir lieliski!


xx spriedums

Vienā vārdā: Atdzimšana

Vairāk atslēgas vārdu: Izpratne, skaidrība, nenovēršamais, atbrīvošanās. Dziļas pārmaiņas. Piedošana. Atmoda.

Situācijas: Situācija, ko vairs nav iespējams mainīt. Saņemt ziņu vai zīmi. Krustceļš, izvēlēties virzienu. Nožēla, lūgt piedošanu. Iepriekš nodarītā izpirkšana. Laiks izvērtēt līdzšinējās darbības. Jāpieņem gala lēmums. Jauns skats uz situāciju. Atklāsme, mirklis, kad saprotam, ka viss notiek pareizi. Izveseļošanās. Attiecībām nepieciešams jauns virziens. Attiecības nonākušas pie beigām, pēdējais brīdis kaut ko darīt. Partneri viens otru vairs nenovērtē, katram ir savi mērķi. Atklājas kaut kas, kas ilgi tika slēpts.

Apgriezti: Nespēja mainīties. Pārmaiņu noliegšana, negribētas pārmaiņas liek justies bezpalīdzīgam. Nav īstais brīdis pārmaiņām. Piedošanas nav. Izolācija, cilvēks ir nelaimīgs un nespēj tikt galā ar šķēršļiem. Nespēja kontrolēt situāciju.

Ēna: Pašapmierinātība un iestrēgšana vecos ieradumos.

Pastiprina viens otru: ar Nāvi; ar Zobenu Karali

Astroloģiskā atbilstība: Plutons

Stihija: Uguns

Kad un kādā veidā: Ziemā; sliktā  laikā; nenovēršami.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā. Tas tev būs kā atbrīvošana.


xxi pasaule

Vienā vārdā: Veselums

Vairāk atslēgas vārdu: Pabeigtība un jauns sākums. Dzimšana. Ceļojums, vietas maiņa, emigrācija, atvaļinājums, ārzemes. Iespējas, pārpilnība, sasniegumi, stabilitāte, harmonija, apbalvojums.

Situācijas: Panākumi ir nodrošināti. Justies apmierinātam un piepildītam. Dzīvot komfortablos apstākļos. Noslēgums kādam pasākumam, svarīgai situācijai. Viss ir tā, kā jābūt. Apzināties ierobežojumus. Labs brīdis plānot un uzsākt ko jaunu. Attiecības ir harmoniskas. Var būt kā noslēgums, mācības ir apgūtas. Sargāt attiecības, jo tās ir tik labas, ka izraisa citos greizsirdību, sargāt “robežas”. Ja meklē attiecības, jābūt drosmīgam pārkāpt savus pašierobežojumus. Cilvēks, ko satiks, būs spēcīga un harizmātiska personība, kas varēs daudz ko iemācīt.

Apgriezti: Apgriezti līdzīga nozīme kā taisnai, bet vairāk kā beigas nekā sākums. Ieslodzīts (fiziski vai izjūtu līmenī), nesaskata iespējas. "Maza pasaule". Var būt kavēšanās kādā lietā. Pašu kavē bailes un nevēlēšanās pieņemt neizbēgamās pārmaiņas.

Ēna: Atsvešinātība. Fokusēšanās uz sīkumiem nevis nozīmīgo (veselumu).

Pastiprina viens otru ar: ar Velnu; ar 9 Kausiem

Astroloģiskā atbilstība: Saturns

Stihija: Zeme

Kad un kādā veidā: Situācija attīstīsies lēni.

Kā rīkoties konkrētā situācijā (jā/nē): Jā, tevi pavadīs veiksme!